Zespół Regionalny „Myszyniec”

19 listopada 2015 11:42
zespół na łące

Dane kontaktowe:
Tel: (29) 77 21 363
Strona www: www.rckkmyszyniec.pl
Adres e-mail: kulturamyszyniec@gmail.com

Dane adresowe:
07-430 Myszyniec
N 21.34170 E 53.38425

Zespół, jakich niewiele

Zespół Myszyniec to nie tylko śpiew i taniec … Jego członkowie, a jest ich obecnie 18, haftują, dziergają na szydełku, zwijają kwiaty, przygotowują palmy wielkanocne. Historia zespołu „Myszyniec” zaczęła się właściwie w 1975 roku, kiedy Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Hanna Bakuła założyła w Myszyńcu Klub Seniora „Słoneczna Przystań”. Przez lata kiełkowała myśl, by działalność klubu poszerzyć o muzyczną działalność artystyczną i tak w 1998 roku powstał zespół „Myszyniec”.

Zespół to niezwykle aktywni i pogodni seniorzy, którzy znaleźli dobry sposób na przyjemne spędzanie ze sobą czasu, a i dzielenie się tą przyjemnością z innymi. Akompaniatorem na harmonii pedałowej jest jeden z członków zespołu. „Myszyniec” pojawia się na lokalnych imprezach, których organizatorzy cenią repertuarowy kunszt i naturalną swobodę artystycznej wypowiedzi zarówno w pieśni, jak i w tańcu. Zespół zdobywa liczne nagrody w przeglądach i konkursach.

Jak na początku, tak i teraz członkowie zespołu spotykają się w swoim gronie, celebrując różne prywatne uroczystości i święta, imieniny i jubileusze, na których pojawiają się także domowe potrawy. Seniorzy z Myszyńca cenią sobie również wycieczki krajoznawcze i pielgrzymkowe.