Wacław Imiołek

26 listopada 2015 14:27
/img/iconp_mst.png

Dane kontaktowe:
Tel: 514 138 316

Dane adresowe:
Jedlanka, 26-660 Jedlińsk
N 21.08388 E 51.53720

Pierwszy instrument pożyczał od stryja, a na weselach grywał już od szesnastego roku życia. Wacław Imiołek uczył się grać na harmonii właściwie sam. Nie zna nut, wszystkie utwory odtwarza z pamięci, nowe zapamiętuje i odgrywa ze słuchu. Gdy jako młody chłopak czasem zasłyszał ładną melodię, po powrocie ze szkoły zamykał się w szafie i starał ją odtworzyć na instrumencie. Potrafił wstać w nocy i ćwiczyć utwór, dopóki się go nie nauczył.

Imiołek grał na wielu weselach. W jego repertuarze znajdują się melodie z Mazowsza, szlagiery muzyki tradycyjnej, oberki, tanga, polki, a także utwory biesiadne. Każdy utwór wykonywany jest przez niego z pewną swadą, solista nie boi się wprowadzać innowacji w rytm czy melodię. Dzięki temu muzyka, jaką tworzy nie jest tylko odtworzeniem, ale zyskuje niepowtarzalny charakter i indywidualny rys.

Pan Wacław jest solistą. Gdy gra, słychać kunszt i widać niezwykłe skupienie. W razie potrzeby gra z kapelą w składzie: saksofon, skrzypce, baraban. W swojej karierze muzyk brał udział w wielu przeglądach i konkursach, z których przywoził laury i dyplomy.

Harmonista ma dziś 75 lat, ale wciąż jest bardzo aktywny. Od zawsze pracował w gospodarstwie, teraz jego dodatkową pasją jest hodowla gołębi. Mieszka w Jedlance, to jest jego ojcowizna. Ma czworo dzieci.