ODRODZONY DŹWIĘK

Plakat wydarzenie "Odtworzony dźwięk".
Kiedy?

13.08.2017, godz. 16.00

Gdzie?

Młochów, gmina Nadarzyn, taras przy kościele pw. św. Michała Archanioła, ul. Mazowiecka

ODRODZONY DŹWIĘK. THE VOICE OF SUKA to wydarzenie z cyklu MAZOWSZE W KORONIE, podczas którego odbywają się muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej.

Zapraszani wykonawcy to czołowe polskie zespoły muzyki dawnej, orkiestry, chóry i zespoły kameralne oraz wybitni soliści, którzy są magnesem przyciągającym publiczność. 

 

Znana multiinstrumentalistka i profesor Krakowskiej Akademii Muzycznej, Maria Pomianowska w 2016 roku wydała płytę pt. The voice of suka. Na kolejnym już koncercie w ramach Festiwalu Mazowsze w Koronie – organizowanym w Młochowie na terenie Gminy Nadarzyn w powiecie pruszkowskim – usłyszymy wiele utworów z tej właśnie płyty. Koncert Odrodzony dźwięk będzie prezentacją starego, zapomnianego instrumentu smyczkowego o nazwie suka. Zabytkowy park pałacowy z początku XIX wieku wypełni się dźwiękami kobiecego zespołu muzycznego pod kierownictwem Marii Pomianowskiej i zagra muzykę anonimową z XIV wieku, utwory Piotra z Grudziądza i Johanna S. Bacha, polskie melodie ludowe oraz kompozycje autorskie Marii Pomianowskiej.

 

Źródło oraz więcej informacji: http://www.mazowszewkoronie.pl